Znajdź najlepsze oferty

Wiadomości z miasta Kraków i okolic!

Północna obwodnica Oświęcimia ma już cztery lata. Za kolejne dwa ma być południowa. Ważna droga z lotu ptaka. Zdjęcia

2022-11-22 11:57:00

Ostatnie tygodnie przyniosły informacje o rozpoczęciu budowy długo oczekiwanej południowej obwodnicy Oświęcimia prowadzącej do drogi ekspresowej S1. Tymczasem minęło już ponad cztery i pół roku od oddania do użytku pierwszego ważnego traktu dla układu komunikacyjnego miasta, czyli obwodnicy północnej. Przedstawiamy tę ważną drogę na niecodziennych zdjęciach z lotu ptaka.

Davy Klaassen: Wiedziałem, że Memphis nie poda, ale zawsze idę do końca (ROZMOWA)

2022-11-22 11:56:47

Reprezentant Holandii Davy Klaassen ustalił wynik spotkania z Senegalem na 2:0 w drugim meczu grupy A. Pomocnik Ajaxu Amsterdam wyznał po meczu, że podskórnie czuł, że Depay mu nie poda, ale jak rasowy napastnik lub ofensywny pomocnik poszedł do końca i przypieczętował awans.

Fatalna jakość powietrza w Krakowie. Stolica Małopolski na pierwszym miejscu w niechlubnym rankingu

2022-11-21 11:51:25

Do Krakowa powrócił smog, który od kilku dni dusi jego mieszkańców. W stolicy Małopolski zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że znalazła się ona na pierwszym miejscu w niechlubnym rankingu World Air Quality. Zgodnie z nim krakowianie oddychają dziś (21 listopada) najgorszym powietrzem na świecie. Na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio Karachi (Pakistan) oraz Delhi (Indie). Przypomnijmy, że Kraków wymienił niemal wszystkie trujące kopciuchy. Teoretycznie więc jego mieszkańcy zimą w końcu powinni odetchnąć dobrej jakości powietrzem. Niestety do stolicy Małopolski wciąż napływają zanieczyszczenia z okolicznych miejscowości.

"Chrzciny" z Katarzyną Figurą w roli głównej w "Dojrzałym Kinie"

2022-11-21 11:51:00

Najnowszy film z Katarzyną Figurą w roli głównej krakowscy seniorzy będą mieli okazję zobaczyć 23 listopada o godz. 11.00 w najbliższej odsłonie cyklu „Dojrzałe Kino”. Formuła spotkań zakłada seans poprzedzony krótkim wstępem znanej krakowskiej filmoznawczyni Marii Malatyńskiej. Dla dwojga czytelników, którzy jako pierwsi pojawią się w tym dniu w kasie kina z aktualnym wydaniem naszej gazety, czekają pojedyncze zaproszenia na seans.

Michal Siplak, kapitan Cracovii: Mam nadzieję, że jeszcze wskoczymy na podium

2022-11-21 11:51:00

Kapitan Cracovii Michal Siplak mówi o ostatnim sparingu „Pasów” i rundzie jesiennej w wykonaniu zespołu.

Cena gwarantowana prądu dla osób niepełnosprawnych. Jakie formalności trzeba załatwić? Sprawdź, jak skorzystać z ulgi na energię elektryczną

2022-11-21 11:48:19

Ulga na prąd dla osób niepełnosprawnych wesprze domowe budżetu wielu Polaków. Wyższy limit zamrożenia cen energii elektrycznej przysługuje zarówno jednoosobowym gospodarstwom domowym, jak też rodzinom, w których jeden z jej członków ma orzeczenie o niepełnosprawności. Zobacz, w jakim terminie trzeba złożyć oświadczenie, żeby uzyskać wyższy limit zamrożenie ceny prądu w 2023 roku. Sprawdź, jakie dokumenty są wymagane, żeby dopełnić formalności i czy da się wszystko załatwić zdalnie.

Ponad trzydzieści szkieletów odkryli archeolodzy podczas prac przy ul. Królowej Jadwigi

2022-11-20 11:49:39

Podczas prac wykopaliskowych przy ul. Królowej Jadwigi archeolodzy natrafili na szczątki 33 osób, prawdopodobnie ofiar epidemii, nieochrzczonych dzieci i wyklętych. Kości zostaną zbadane, a następnie pochowane na jednym z krakowskich cmentarzy.

Polacy na mundialach, czyli piłka nożna może być równie ważna, jak kosmologia [SPORTOWA PÓŁKA]

2022-11-20 11:46:00

„Piłka nożna może być w życiu równie ważna, jak kosmologia, eschatologia czy osteoporoza” – to zdanie wypowiedziane przez poetę Jacka Podsiadłę można uznać za kwintesencję* specjalnego wydania „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” poświęconego mundialowi Katarze.

Lipnica Wielka. Specustawa przyjęta przez sejm z podpisem prezydenta. To kończy toczący się od ponad 30 lat proces scalania gruntów

2022-11-20 11:33:00

Ustawę specjalną regulującą problem z własnościami gruntów w gminie Lipnica Wielka na Orawie podpisał właśnie prezydent RP Andrzej Duda. Po prawie 40 latach proces scalania gruntów udało się zakończyć. Koniec żmudnego postępowania ogłosił na specjalnej konferencji prasowej wójt Lipnicy Wielkiej - Mateusz Lichosyt. - Węzeł gordyjski właśnie został rozwiązany – stwierdził wójt.

Kraków. Opuszczony areszt śledczy w Podgórzu. Co dziś tam jest? Kraty, strach i mrok. Ale to się zmieni. Zobaczcie zdjęcia 20.11.2022

2022-11-20 11:29:59

To w tych murach powstał słynny więzienny protestsong "Czarny chleb i czarna kawa", to tutaj w czasie niemieckiej okupacji torturowano Polaków działających w ruchu oporu. Co dziś można zobaczyć w opuszczonych celach i pomieszczeniach dawnego Aresztu Śledczego w krakowskim Podgórzu? Obiekt został zamknięty 31 marca 2018 r., teraz stoi pusty i jest w gestii Instytutu Pamięci Narodowej, który chce tutaj stworzyć dla siebie - pod ścisłym konserwatora zabytków - nowoczesne biura. Dotąd było to bardzo mroczne miejsce - zobaczcie zdjęcia z opuszczonych wnętrz! Ciarki przechodzą.

Polecamy

POZYCZKI PRYWATNE POD ZASTAW NIERUCHOMOSCI BEZ BIK

Zajmujemy się finansowaniem przedsiebiorców, rolni...

1 zł

Zapraszamy do słonecznej Kalifornii

Witam państwa.  Mam na imię Agnieszka. Jestem wla...

Zapytaj o cenę!

24/7 montaż SERWIS anten DVBT Polsat NC Plus TP

Nasza firma zajmuje się montażem, regulacją i serw...

Zapytaj o cenę!

24H! Serwis anten Sylwester Święta NC Plus Polsat

Fachowy Serwis : - Instalacje antenowe w domkach ...

Zapytaj o cenę!

Kamera GSM LTE IP 3G 4G Zewnętrzna 5Mpx SIMcard

PREMIERA! TYLKO U NAS W SUPER CENIE! JAKO JEDYN...

Zapytaj o cenę!

POZYCZKI PRYWATNE POD ZASTAW NIERUCHOMOSCI BEZ BIK

Zajmujemy się finansowaniem przedsiebiorców,rolnik...

1 zł

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Węglarz

Renomowana kancelaria radcy prawnego, którą poleci...

Zapytaj o cenę!

Folia do sianokiszonki AGRIFLEX zielona 500

Agriflex to najnowszej generacji rolnicza folia, ...

209 zł

Lodówka Bosch

Pilnie sprzedam roczną lodówkę Bosch, która jest w...

400 zł

Apple iPhone XS 64GB = €400 ,iPhone XS Max 64GB

Contact us via: EMAIL: nicolellappa@gmail.com...

200 zł

Wykład Kraków, Reinkarnacja - transmigracja duszy

Reinkarnacja, transmigracja duszy, wykład w Krakow...

1 zł

Jesteś zapracowany? Pomogę Ci w angielskim

Witaj ! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię ...

Zapytaj o cenę!